У Донецькій області за 2 лютого росіяни вбили одного жителя Донеччини — у Краматорську, ще 8 людей в області зазнали поранень.

У Харківській області під ранок 3 лютого від ворожого обстрілу загинуло двоє людей. Це сталося  у м. Барвінкове Ізюмського району, де внаслідок влучання у приватний житловий будинок загинули двоє братів 49 та 42 років. Їхній батько 70 років отримав поранення та був госпіталізований.

У Вовчанську, що на Харківщині постраждала 51-річна жінка.

На Херсонщині минулої доби через російські обстріли загинули дві людини, поранень різного ступеня тяжкості зазнали 9 жителів області. Серед поранених – 5-річний хлопчик, дитину у стані середньої важкості доставили до лікарні.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Вбивство мирного населення армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська