Рашисти в тимчасово окупованій Голій Пристані на Херсонщині 2 лютого з артилерії обстріляли автомобіль з цивільними.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, в машині, яка спалахнула, перебувало троє людей, зокрема, 8-річний хлопчик. Дитина загинула. 

На сьогодні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф понад 1380 дітей постраждали в Україні. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 461 дитина загинула та понад 919 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Ці цифри неостаточні. Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Вбивство мирного населення армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська