За 28 лютого росіяни вбили трьох мирних жителів Донеччини: 2 – у Ласточкиному і 1 – у Великій Новосілці. Ще 4 людини в області зазнали поранень.

Сьогодні зранку окупанти обстрілювали Чугуїв Харківської області. За інформацією Обласного центру екстреної медичної допомоги, внаслідок обстрілу поранення зазнали чоловік 52 років та 13-річний хлопчик.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

У Куп’янську внаслідок вчорашнього ранкового обстрілу пошкоджено 2 житлові будинки, приміщення дитячого садка та пожежно-рятувальна частина ДСНС. Під обстрілом також був Міський парк культури та відпочинку, де, на жаль, від поранень загинув чоловік.

За інформацією Херсонської ОВА, російські загарбники 86 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини. Херсон армія рф обстріляла 9 разів – вкотре били по житлових кварталах міста. Ворожі снаряди поцілили в територію державного підприємства та домівки херсонців. 

Через російську агресію в області 5 людей загинули, 7 осіб зазнали поранень.

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Вбивства мирних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська