За 16 лютого росіяни вбили 5 мирних жителів Донеччини — у Бахмуті. Ще 10 людей в області зазнали поранень.

У ніч на 16 лютого окупанти вдарили по Харкову. Попередньо це були ракети ЗРК С-300. Зафіксовані “прильоти” в Основ’янському та Київському районах міста. 

У Вовчанську ворог застосовував і бойову авіацію, і артилерію. У Куп’янську обстрілами пошкоджені приватні домоволодіння, гаражі, та автомобіль.

У селищі Великий Бурлук через обстріли 44-річна жінка отримала поранення, госпіталізована у стані середньої тяжкості. 

У Запорізькій області надійшло 5 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів рф.

Російські загарбники минулої доби 76 разів атакували Херсонську область та 9 разів Херсон. Під ворожим вогнем вкотре опинилися житлові квартали міста. Внаслідок цих обстрілів 3 людини загинули, 7 осіб поранено.

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Вбивства мирних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

Кожен воєнний злочинець має бути покараний!

ukУкраїнська