Правозахисна організація Human Rights Watch (далі – HRW) отримала нові докази та підтвердження того, що російські війська незаконно утримували та катували цивільних людей у Херсоні під час окупації міста від березня до листопада 2022 року.

Постраждалі та члени їхніх сімей розповіли Human Rights Watch про катування та інші види жорстокого поводження в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) на вулиці Теплоенергетиків у Херсоні, який місцеві жителі називали «ямою», а також ізоляторі на вулиці Перекопській та тимчасових місцях тримання під вартою у будівлі міської адміністрації, сільської школи та ангару аеропорту. Колишні затримані неодноразово повідомляли про подібні форми жорстокого поводження, включаючи жорстоке побиття палицями та гумовими кийками, ураження електричним струмом, погрози смертю чи каліцтвом та змушували перебувати в незручних позах. Затриманим не надавалася належна медична допомога“, — йдеться у звіті HRW, опублікованому 13 квітня 2023 року.

У дослідженні зазначається, що російські охоронці також принижували затриманих, змушуючи їх під загрозою побиття вигукувати проросійські гасла, слухати та співати гімн росії та патріотичні пісні, аплодувати тим, хто співає.

Колишні затримані та члени сімей казали, що російська окупаційна влада поміщала їх та їхніх близьких під варту за участь (реальну або таку, щодо якої були підозри) у волонтерській діяльності, надання чи висловлення підтримки українським силам чи уряду, або за те, що вони були учасниками операцій українських сил безпеки у 2014 році на Донбасі“, – повідомляє HRW.

Раніше правозахисна організація Human Rights Watch задокументувала примусове переміщення росією дітей з українських інтернатних закладів до рф та закликала терміново повернути депортованих дітей додому.

Умисне жорстоке поводження, катування чи вбивство цивільних чи полонених комбатантів, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва або здійснення незаконної депортації чи переміщення є воєнним злочином.

Український центр захисту прав людини закликає Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська