За 13 лютого росіяни вбили одного мирного жителя Донеччини — у Ставках. Ще 3 людини в області зазнали поранень.

13 лютого внаслідок обстрілу ворогом м. Лиман Донецької області поранено 14-річного хлопчика.

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

У Запорізькій область надійшло 15 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

У Харківській області найбільше від обстрілів потерпають м. Вовчанськ, Куп’янськ та селище Дворічна Там за добу було пошкоджено житлові будинків, вітрини торговельних павільйонів та магазинів, будівлі об’єкту цивільної промисловості, адмінбудівля “Укртелекому”.

13 лютого біля села Нова Гусарівка на протипіхотній міні “Пелюстка” підірвався 46-річний працівник “Харківобленерго”. Госпіталізований у важкому стані. 

За інформацією Херсонської ОВА, російські загарбники 54 рази обстріляли мирні населені пункти Херсонщини. Херсон російська армія атакувала 13 разів. Ворожі снаряди поцілили у залізничну колію пасажирського сполучення та житлові будинки. 

Внаслідок обстрілів ворога у Херсонській області за добу загинули дві людини, троє жителів області зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Вбивства мирного населення, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська