Згідно з указом очільника кремля путіна “Про деякі питання набуття громадянства рф” з понеділка російські загарбники оголосили збір відповідних заяв від жителів.

Документ передбачає визнання усіх наших мешканців тимчасово захоплених територій громадянами рф та суттєво спрощує процедуру одержання російських паспортів. Для цього достатньо лише написати дві заяви – про відмову від громадянства України та про набуття громадянства росії.

Наразі на всіх окупованих територіях нашої держави рашисти почали масовий збір заяв. В першу чергу примушують їх писати працівників підконтрольних рф підприємств, установ та організацій, а також планують вимагати їх при одержанні населенням гуманітарної допомоги.

За відмову писати заяви людям загрожує затримання, підвали та тортури.

Такі дії кремля є порушенням основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності України, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.

ukУкраїнська