24 квітня Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович опублікувала річний звіт за 2022 рік.

2022 рік запам’ятається як рік масових звірств на європейській землі. Військовий напад російської федерації на Україну призвів до серйозних і масових порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права та має катастрофічні наслідки для реалізації практично всіх прав людини в Україні“, – йдеться у звіті.

Зазначається, що забезпечення притягнення до відповідальності за порушення прав людини, вчинені під час війни в Україні, залишається одним із головних завдань Комісара Ради Європи з прав людини.

Жахливі злочини, скоєні російськими військами в Україні, не повинні залишитися безкарними. Справедливість має відбутися, зокрема шляхом ефективної співпраці з Міжнародним кримінальним судом та надання довгострокової підтримки для української юстиції“, – наголошується у звіті.

Комісар Ради Європи з прав людини заявила, що війна в України сильно вплинула на людей похилого віку, мала негативний вплив на ситуацію з міграцією, торгівлею людьми.

Міятович підкреслила необхідність виявлення випадків сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом, і надання допомоги постраждалим, справедливого розслідування, орієнтованого на жертву, та відшкодування жертвам.

Важливим у 2022 році залишався захист дітей, які постраждали від війни в Україні. 

Війна була особливо руйнівною для дітей, незалежно від того, чи залишилися вони в Україні, чи жили в переміщених місцях в Європі“, – йдеться у звіті.

Комісар Ради Європи з прав людини засудила рф за примусове вивезення та порушення прав дітей в умовах війни в Україні та закликала підтримувати всі зусилля щодо пошуку та возз’єднання дітей, розлучених зі своїми родинами.

Український центр захисту прав людини підтримує заяви та заклики Комісара Ради Європи з прав людини.

Закликаємо міжнародну спільноти зробити все, аби росія понесла відповідальність за всі злочини проти України та українців. 

рф обов’язково має бути покарана!

ukУкраїнська