Загарбники у Сімферопольському СІЗО протягом п’яти місяців відмовляють у належній медичній допомозі незаконно засудженій в окупованому Криму до 7 років колонії журналістці Ірині Данилович. В знак протесту Ірина оголосила сухе голодування, її стан здоров’я суттєво погіршився.

Вона дуже скаржиться на страшні головні болі, які переслідують її протягом останніх п’яти місяців її утримання в СІЗО… За всі майже п’ять місяців вона не змогла достукатися до медиків СІЗО з проханням надати допомогу…“, – сказав батько ув’язненої Броніслав Данилович.

За його словами, Ірина страждає на гнійний отит (запалення середнього та внутрішнього вуха), її турбують інтенсивні головні болі і “кров’яний потік у слуховому проході”.

Необхідне термінове хірургічне втручання. В іншому випадку 43-річна молода жінка може втратити слух, є загроза абсцесу головного мозку.

Ненадання медичної допомоги суперечить гарантованим нормам статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Український центр захисту прав людини засуджує окупаційну владу за грубе порушення прав і свобод громадян України на окупованому півострові та вимагає негайно надати усю необхідну медичну допомогу Ірині Данилович для збереження здоров’я та життя.

Закликаємо звільнити усіх незаконно засуджених в окупованому Криму громадян України та врахувати ці злочини у справі України проти росії у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

ukУкраїнська