Правозахисна організація Human Rights Watch задокументувала примусове переміщення росією дітей з українських інтернатних закладів до рф та закликала терміново повернути депортованих дітей додому.

“Дітей, відправлених до росії, необхідно терміново повернути додому, а Україні терміново встановити місцезнаходження всіх дітей із установ та забезпечити їхнє благополуччя”, — йдеться у звіті Human Rights Watch “Ми повинні забезпечити сім’ю, а не відновлювати дитячі будинки”, опублікованому 13 березня 2023 року.

Human Rights Watch задокументувала примусове переміщення росією дітей з українських інтернатних закладів до росії або на окуповану росією територію. 

У звіті зазначається, що згідно з даними українського уряду, 100 закладів, де до 2022 року перебувало понад 32 000 дітей, розташовані у регіонах, які перебувають під частковою або повною російською окупацією та які росія неправдиво тимчасово окупувала у вересні 2022 року. За даними російської влади, українських активістів та юристів, щонайменше кілька тисяч дітей були примусово перевезені на інші окуповані території або до росії.

У спільній заяві Human Rights Watch та 42 інші організації засудили примусові переміщення та усиновлення і закликали росію надати ООН та іншим міжнародним організаціям доступ для ідентифікації цих дітей, моніторингу їхнього добробуту та сприяння їх поверненню в Україну.

“Після того, як почалося широкомасштабне вторгнення, тисячі дітей з інтернатних закладів було евакуйовано до інших закладів, але тисячі залишаються зниклими безвісти. За міжнародної підтримки Україна повинна терміново визначити місцеперебування всіх дітей з інтернатних закладів і забезпечити їхнє благополуччя”, – заявили в Human Rights Watch.

Ці факти є доказами чергових воєнних злочинів росії, які також має розслідувати Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну.

Український центр захисту прав людини закликає Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

рф має бути покарана за усі злочини!

ukУкраїнська