За 8 лютого росіяни вбили двох мирних жителів Донеччини — у Бахмуті. Ще 7 жителів області зазнали поранень.

У Херсонській області за добу окупанти здійснили 39 обстрілів. Херсон армія рф атакувала 6 разів – гатили по житлових кварталах міста. Ворожі снаряди поцілили в дитячий центр реабілітації та житлові будинки.  

Через російські обстріли загинули три людини, чотирьох було поранено. Серед постраждалих – 15-річний хлопець. Він отримав легку контузію, тож лікарі надали йому допомогу на місці події.

У Запорізькій області надійшло 12 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

У Семенівській громаді Чернігівської області внаслідок авіаційного ракетного удару ворога загинуло дві цивільні особи, ще двоє людей зазнали поранень.

У Харківській області під вогнем ворога перебували щонайменше 23 населені пункти. У районах Котлярівки та Табаївки ворог застосував бойову авіацію. Внаслідок масованих обстрілів Чугуївського району поранення отримали та були госпіталізовані 5 цивільних осіб, зокрема і дитина. 

У селищі Дворічна Куп’янського району внаслідок обстрілу загинули двоє людей. У Куп’янську обстрілами пошкоджені приватні житлові будинки. 

Дії російських окупаційних військ є прямим порушенням права дітей України на життя і безпеку, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями та Конвенцією ООН про права дитини.

Вбивства мирного населення, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

ukУкраїнська