Так, Незалежна міжнародна комісія ООН (Independent International Commission of Inquiry on Ukraine) із розслідування порушень прав людини в Україні підтвердила, що під час широкомасштабної війни в Україні серед скоєних російською армією злочинів, встановлені факти сексуального насилля щодо дітей.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла членкиня незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ясмінка Джумхур.

“Ми зареєстрували кілька злочинів проти дітей, включно з широким спектром сексуального насильства”, – зазначила Ясмінка Джумхур.

Вона наголосила, що також Комісія ООН має інформацію про незаконне вивезення дітей з України до російської федерації. Вони все ще там.

Питання повернення цих дітей поки що вирішується. У багатьох випадках біологічні батьки проживають в Україні, додала членкиня незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні.

Такі дії рф порушують права на життя і безпеку цивільних осіб, що є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Нагадаємо, що Незалежна міжнародна комісії ООН щодо розслідування порушень в Україні була створена 4 березня резолюцією Ради з прав людини Організації Об’єднаних Націй як реакція на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

ukУкраїнська