10 квітня 2023 року Україна повернула з російського полону ще 100 Захисників та Захисниць України. Серед них – прикордонник, до розшуку яких долучився Український центр захисту прав людини.

З проханням допомогти з розшуком сина, інспектора прикордонної служби до Центра звернулася його матір. Вона повідомила, що 24 лютого 2022 року, перебуваючи на зміні на Міжнародному пункті пропуску “Бачівськ”, він був захоплений у полон силами противника.

Завдяки роботі Центру та співпраці з причетними до розшуку державними органами відомості про прикордонника було внесено до відповідних реєстрів, а також зареєстровано в Бюро Центрального агентства Міжнародного Комітету Червоного Хреста з розшуку. 

14 березня 2023 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими поінформував, що його перебування в полоні держави-агресора підтверджено МКЧХ. 

Ще вже шостий звільнений з полону рф військовослужбовець, родинами яких опікувався Центр.

Нагадаємо, що 4 лютого 2022 року після 8 місяців російського полону додому повернулася українська військовослужбовиця, а 7 березня було звільнено четверо бійців, рідним яких Український центр захисту прав людини допомагав у розшуку.

Якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону:

  • 0 800 33 07 09.

Не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу:

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська