Російська окупаційна влада у Скадовську та Каланчаку Херсонської області, погрожуючи конфіскацією особистого майна, змушує прискорити процес отримання російських паспортів та переоформлення бізнесу рухомого і нерухомого майна за російським законодавством.

У разі відсутності російського паспорта пенсіонерам погрожують залишити їх без пенсійних виплат.

Подібна ситуація склалася і на тимчасово окупованій частині Запорізької області. Там окупанти нібито через “високий попит на російські паспорти” вирішили організувати роботу виїзних бригад і додаткові пункти видачі паспортів.

Насправді отримувати паспорти рф людей примушують погрозами та тиском, що без нього вони не зможуть оформити деякі соцвиплати, не матимуть права володіти майном, не зможуть отримати медичну допомогу, а також спецперепустку для переміщення між окупованими населеними пунктами.

Примусова паспортизація російською федерацією громадян України є порушенням основоположних принципів суверенності та територіальної цілісності України, вимог статті 2 Статуту ООН та Декларації про принципи міжнародного права.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні.

ukУкраїнська