До Українського центру захисту прав людини звернулася матір загиблого під Бахмутом у листопаді 2022 року військовослужбовця ЗСУ з проханням допомогти їй оформити належні виплати.

Жінка розповіла, що надіслала усі необхідні документи та заяву для отримання гарантованої державою одноразової грошової допомоги (ОГД) за загиблого сина у розмірі 15 млн грн до Територіального центру комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) і до військової частини, але протягом чотирьох місяців так і не отримала жодної відповіді. 

На жаль, державою встановлена дуже ускладнена процедура отримання документів, необхідних для призначення виплат та пільг, а без них матір загиблого воїна позбавлена права на встановлені законодавством соціальні гарантії. 

З метою поновлення її порушених прав Український центр захисту прав людини звернувся до Міністра оборони України Олексія Резнікова.

Але такі випадки є непоодинокими. До Центру зверталися й інші родини загиблих військовослужбовців, які також повідомляють про неможливість отримання від військових частин необхідних документів для оформлення належних виплат.

Це свідчить про те, що проблема носить системний характер та вимагає негайного реагування на неї з боку влади.

Тому Центр звернувся до Міністра оборони України Олексія Резнікова з проханням звернути увагу на зволікання уповноважених органів з відповідями на запити громадян стосовно отримання необхідних документів для подальшого оформлення належних членам родини виплат та пільг.

Очікуємо на відповідні державницькі рішення щодо соціального захисту родин загиблих оборонців України.

З детальним роз’ясненнямЯк отримати пільги, виплати та компенсації родинам загиблих (померлих) військовослужбовців” можна ознайомитися на сайті Українського центру захисту прав людини у розділі “РОЗ’ЯСНЕННЯ”.

Tags:
ukУкраїнська