За два місяці роботи на телефони нашої “гарячої лінії” надійшло 125 звернень з різних питань щодо прав і свобод людини, а також питань щодо соціального захисту. 

Також до нас надходять колективні звернення від ініціативних груп, які створені членами родин військових з різних підрозділів сил оборони України, які, або потрапили до полону, або зникли безвісти. 

Найбільше звернень Український центр захисту прав людини отримав від родичів військових, які потрапили до російського полону. Таких звернень у період від грудня до 27 січня було прийнято 79, ще 8 стосувалися полону цивільних осіб.

Зокрема, завдяки роботі Центру, 64 родини військовослужбовців дізналися, що інформацію про їхніх зниклих близьких внесено до Реєстру оборонців України Національного інформаційного бюро (реєстр НІБ); 9 родин військовослужбовців отримали інформацію про підтвердження Міжнародним Комітетом Червоного Хреста перебування їх близьких в полоні рф; 7 родини військовослужбовців повідомлені про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та мають номер кримінального провадження, з яким вони можуть звернутися до слідчого та дізнатися про рух справи, а також інформація про їх розшукуваних близьких внесена до баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України.

50 звернень стосувалися соціального захисту, зокрема питань виплат військовослужбовцям та цивільним, які є військовополоненими або особами, які зникли безвісти, зокрема після звільнення з полону, а також членам їхніх родин.

“Гаряча лінія” Українського центру захисту прав людини продовжує працювати! Якщо Вам потрібна допомога – звертайтеся за телефонами: 0 800 33 07 09; 050 75-444-08 або пишіть на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Графік роботи: пн-чт – 09:00 – 18:00; пт – 09:00 – 17:00.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська