За три місяці роботи на телефони нашої “гарячої лінії” надійшло 358 звернень з різних питань щодо прав і свобод людини, а також питань щодо соціального захисту.

Найбільше звернень Український центр захисту прав людини отримав щодо допомоги родинам у розшуку рідних. Так, таких звернень у період від грудня до 28 лютого було прийнято 264.

За три місяці роботи Центр допоміг 138 родинам військовослужбовців та 10 “цивільних заручників” дізнатися, що інформацію про їхніх зниклих близьких внесено до Реєстру оборонців України Національного інформаційного бюро (реєстр НІБ). 27 родин військовослужбовців, зокрема 4-х цивільних заручників, отримали інформацію про підтвердження Міжнародним Комітетом Червоного Хреста перебування їхніх близьких в полоні рф. 

Серед таких звернень було і прохання двох родини допомогти у розшуку військовослужбовців, які у різні періоди зникли безвісти під Бахмутом у Донецькій області.

Один з них зник безвісти 3 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання на території населеного пункту Яковлівка, Бахмутського р-ну, Донецької обл. Другий, як повідомили нареченій його побратими, під час бою з 23.11. по 24.11.2022 на території м. Соледар Бахмутського р-ну, Донецької області, був поранений та можливо загинув.

Родини цих двох військовослужбовців звернулися до Центру, оскільки від моменту зникнення безвісти військовослужбовців та безкінечних самостійних запитів про розшук до різних відповідних державних органів так і не отримали жодної відповіді та документального підтвердження.

Завдяки роботі Українського центру захисту прав людини їхні заяви про розшук були зареєстровані в ЦАР МКЧХ. У співпраці з адвокатом-волонтером Центр допоміг обом родинам скерувати відповідні запити та нарешті отримати інформацію та підтвердження про включення обох військовослужбовців до відповідних реєстрів. 

Інформація про зниклих військових була передана до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими для подальшого повернення додому.

Більше того, до Центру надійшло і колективне звернення від ініціативної групи родичів військовослужбовців 24-ї бригади, які у різні періоди часу від початку повномасштабного вторгнення зникли безвісти або потрапили до полону рф під час виконання бойових завдань на території селища Вовчоярівка Сєвєродонецького району Луганської області.

Український центр захисту прав людини долучився до розшуку військовослужбовців 24-ї бригади на прохання їхніх родин, які тривалий час не могли отримати належної інформації та комунікації від держави.

Зокрема родичі були обурені тим, що вимушені звертатися до різних державних структур через відсутність єдиного органу, який здійснював би координацію з розшуку та повернення полонених, а також відсутність Єдиного реєстру.  Вони досі не мають інформації про те, чи працюють наразі “особисті кабінети родичів” військовополонених, зниклих безвісти.

Тому Центр надіслав запити до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин з вимогою надати відповіді на окреслені питання. З отриманої на наші запити відповіді, Центр дізнався та проінформував родини, що як робота Реєстру, так і запуск “кабінетів” наразі перебувають на фінальному етапі розробки.

Крім розшуку, 94 звернення стосувалися соціального захисту, з них більше половини – стосовно надання роз’яснення з питань отримання належних виплат військовослужбовцям та цивільним, які є військовополоненими або особами, які зникли безвісти, зокрема після звільнення з полону, їх соціального захисту.

Якщо Ваша близька людина також зникла безвісти або потрапила до ворожого полону, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини на “гарячу лінію” за безкоштовним номером телефону: 0 800 33 07 09.

Графік роботи: пн-чт – 09:00 – 18:00; пт – 09:00 – 17:00.

Наші спеціалісти роз’яснять Вам порядок розшуку рідних і знайомих та допоможуть звернутися до відповідних органів для отримання статусу та грошового забезпечення.

Не маєте змоги зателефонувати – пишіть нам на електронну адресу: contact@uhrc.org.ua.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська