За 5 місяців роботи на “гарячу лінію” Українського центру захисту прав людини (далі – УЦЗПЛ) надійшло понад 740 звернень.

Найбільше запитів УЦХПЛ отримав від родин з проханням посприяти у розшуку їхніх рідних. У період від грудня до 30 квітня було прийнято понад 500 звернень, які стосувалися розшуку 925 осіб.

10 військовослужбовців, до розшуку яких долучився Центр, було звільнено з полону під час обмінів. 

Результати роботи “гарячої лінії” свідчать про те, що заявники під час розшуку своїх рідних найчастіше зіштовхуються з відсутністю комунікації та забюрократизованими процедурами, коли потрібно збирати дуже багато документів з різних джерел – від командира військової частини до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), до Міністерства оборони. 

Крім розшуку, понад 230 звернень стосувалися соціального захисту, з них більше половини – щодо надання роз’яснення з питань отримання належних виплат військовослужбовцям та цивільним, які є полоненими або зниклими безвісти, а також соцзахисту громадян після звільнення з полону рф.

Якщо Ваша близька людина також зникла безвісти, потрапила до ворожого полону або Вам потрібна правова допомога щодо соціальних гарантій, звертайтеся до Українського центру захисту прав людини: 

🔹на “гарячу лінію” ☎️0 800 33 07 09

🔹або за телефоном📱073 765 44 08

🔹пишіть на електронну адресу: 📧contact@uhrc.org.ua

Ми на зв’язку! Навіть, якщо телефонують у неробочий час, ми обов’язково потім зв’язуємося і допомагаємо.

Ми обов’язково допоможемо!

ukУкраїнська