25 травня в ефірі інформаційного марафону на каналі espreso.tv очільниця Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова розповіла про важливість оголошення Державним бюро розслідувань підозри в держзраді начальнику речової служби тилу 501-го батальйону морпіхів, які брали участь у захисті Маріуполі та потрапили до полону рф. 

Ми опікувалися і продовжуємо опікуватися саме 36-ю бригадою, саме 501-м батальйоном. Ця тяганина дійсно була. Коли командири давали родинам довідки для оформлення виплат, то вони писали, що є ознаки дезертирства. Ознаки дезертирства – це нічого не означає, бо у нас є презумпція невинуватості. Немає доказів, немає вироків, немає ознаків“, – наголосила Людмила Денісова.

Вона також зазначила, що дружини та матері морпіхів, які шукали своїх рідних і намагалися отримати докази, що вони не дезертири, дуже багато зробили самі.

“Тепер це рішення зняло всі підозри, всі закрито кримінальні справи і нарешті морпіхи з 501-го батальйону потрапили у списки на обмін. Справедливість є, але за неї треба боротися, зокрема і в таких випадках, яких опинилася наша держава”, – зауважила очільниця Українського центру захисту прав людини, який опікується родинами військових 36 бригади морської піхоти імені Білінського ВМС ЗСУ.

ukУкраїнська