За вихідні, 18 і 19 лютого, росіяни вбили трьох мирних жителів Донеччини: у Бахмуті, Богданівці та Авдіївці. Ще три людини в області зазнали поранень.

За інформацією Херсонської ОВА, за 18 лютого через російські обстріли дві людини зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Минулої доби через російську агресію в області загинули три людини, вісім осіб було поранено. Серед поранених російськими обстрілами є троє дітей: хлопчики 8 та 13 років, а також 10-річна дівчинка.

Сьогодні, близько 5:00 ранку, ворог обстріляв Куп’янський район на Харківщині. У селі Новоосинове зруйновано приватний житловий будинок. За попередніми даними, під завалами може перебувати жінка.

Крім того, зранку ворог обстріляв с. Стрілеча Харківського району. Поранені дві цивільні людини

Протягом минулої доби внаслідок обстрілу с. Липці Харківського району пошкоджені приватні житлові будинки. Поранення отримали дві жінки 50 та 32 років

У Вовчанську Чугуївського району осколкових поранень зазнала жінка 45 років. Отримала медичну допомогу на місці.

У Кругляківці Куп’янського району внаслідок ворожого обстрілу поранення отримав 40-річний цивільний чоловік.

18 лютого у селищі Ківшарівка Куп’янського отримали поранення 53-річний чоловік та 57-річна жінка. Обстрілом серйозно пошкоджено будівлю закладу освіти. 

У Дніпропетровській області під час одного з обстрілів осколкових поранень зазнали двоє жителів Марганецької громади. Це чоловік та жінка 70 та 63 років. Обох госпіталізовано. 

Такі дії рф є грубим порушенням статті 33 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Вбивства мирних людей, обстріли мирних міст та цивільних об’єктів армією країни-агресора є військовими злочинами та злочинами проти людяності відповідно до статей 7 та 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду й грубим порушенням норм чотирьох Женевських конвенцій 1949 року та додаткових протоколів до них.

Закликаємо Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень рф прав людини в Україні.

Кожен воєнний злочинець має бути покараний!

ukУкраїнська